AFC-LOGO-OK-1-small 

Trainers AFC'34 tekenen contract tijdens gezellige club-BBQ en kijken vooruit naar het nieuwe seizoen

dinsdag, 17 mei 2016,

ALKMAAR - Zaterdagavond 14 mei jl. kwamen veel trainers van AFC'34 bijeen tijdens een gezellige club-BBQ. Ook het voltallige bestuur van AFC'34, de technische coördinatoren, de technische staf van de zaterdag- en zondagselectie en tenslotte Mark van Stipriaan namens Keepersworld waren aanwezig. De avond stond in het tekenen van terugkijken op het afgelopen seizoen, nieuwe contracten tekenen en vooruit kijken op weer een uitdagend nieuw seizoen. Het onlangs gepresenteerde nieuwe Voetbalplan stond daarbij centraal. Al met al werd het een zeer gezellige, waardevolle avond!

Rond 19.00 uur werd de avond officieel geopend door technisch coördinator Nick Geurtsen. Hij heette iedereen van harte welkom (,,please pay attention to the manager!’’), om daarna gelijk twee trainers naar voren te halen die afscheid gaan nemen van AFC’34. Bram Beers begon bij de O-12 jaar om een jaar later de O-14 jaar te trainen. Na twee seizoenen gaat hij onze club verlaten wegens drukke andere werkzaamheden. Ook Robin Zwagerman kreeg een mooi shirt aangeboden na zijn verdiensten voor onze vereniging. Robin is sinds enige jaren verbonden als keeperstrainer aan Keepersworld Alkmaar en werkt daarnaast bij de Sport2000. Drukke dagen, waardoor hij zijn inspanningen bij AFC'34 moet staken. Beide trainers kregen een hartelijk applaus en een mooi AFC'34-shirt ter herinnering.

dsc 4437 27050893675 o
Robin Zwagerman neemt afscheid en krijgt een leuk aandenken uit handen van Nick Geurtsen.

Nadat de BBQ op het terras langzamerhand zijn functie kon bewijzen, legden we ons oor te luister bij diverse aanwezigen, om meer te weten te komen over hun persoonlijkheid, functie bij AFC'34 en toekomstvisie in relatie tot het nieuwe Voetbalplan. Natuurlijk is Robin de Haan, de technisch jeugd coördinator van AFC'34, een voortrekker in de nieuwe visie van het jeugdvoetbal bij AFC'34. Robin de Haan:,In de rol van technisch jeugdcoördinator houd ik mij bezig met de ontwikkeling van onze jeugdopleiding. Ik stuur de trainers en bewaak ons jeugdbeleidsplan. Het nieuwe voetbalplan is een van de mooie ontwikkelingen bij AFC'34. Samen met Nick hebben we dit vanaf begin van het huidige seizoen echt doen opbouwen met als resultaat dat er een plan staat waar iedereen graag deel van uit wil maken. Ik denk dat spelertjes uit Alkmaar straks op één plek in Alkmaar echt kunnen werken aan hun voetbaldroom en dat is bij AFC'34. Als je beter wil worden, dan moet je echt bij ons zijn.’’

Over zijn eigen rol is Robin ook helder:,,Met mijn TC2-diploma op zak, de ervaring bij verschillende jeugdteams bij verschillende verenigingen en daarnaast de trainingen bij de AZ-voetbalschool hoop ik de komende jaren mijzelf verder te ontwikkelen bij AFC'34 en wil ik samen met de vereniging vooral vooruit kijken.’'

Dan maar eens verder kijken bij de trainer van de A1-junioren in de persoon van Jim Sligting. Ook Jim is enthousiast over de huidige gang van zaken. ,,Mijn rol word voor het dere jaar op rij het hoofdtrainerschap van de A1 junioren. Een prachtige leeftijdscategorie om in te werken. Het jeugdige van het junioren voetbal gaan combineren met het zakelijke in het seniorenvoetbal vind ik een mooie uitdaging. Wat betreft deze avond ben ik zeer tevreden, omdat ik een brede trainersgroep zie wat in de regio uniek is, maar ook de diverse kwaliteiten binnen de trainersstaf is iets waar we als AFC'34 trots op mogen zijn. Iedereen heeft een gemeenschappelijk doel; vooruit met AFC'34. Daaruit is het nieuwe voetbalplan een prachtig voorbeeld. Een plan om elk kind op zijn eigen niveau proberen maximaal te ontwikkelen door goede trainingen, gemotiveerde en gekwalificeerde trainers. AFC'34 gaat met dit voetbalplan niet alleen een eigen gezicht creëren dat uniek gaat worden in de regio, maar ik ben ervan overtuigd dat dit zelfs landelijk vooruitstrevend is. De eerste reacties die ik krijg van buitenaf zijn zeer positief. Tevens ben ik dit jaar onder de indruk geraakt hoe goed AFC'34 evenementen organiseert en is dit aanstekelijk voor andere mensen. Het aankomend jaar ga ik met enorm veel plezier in om zowel de A1, als het nieuwe voetbalplan, als de vele prachtige evenementen een stap verder vooruit te helpen!’’

Zo, die zit.

Aantrekkingskracht
Even verder komen we Matthias Pepping tegen, de huidige trainer van AFC'34 B1 (zat.):,,Ik ben zes jaar actief als trainer van verschillende jeugdteams. Het komende seizoen van AFC'34 C1. Deze avond vind ik gezellig en kenmerkend voor de betrokkenheid van AFC'34-trainers. Met het nieuwe plan zetten we een volgende stap richting een professionele opleiding. Ik verwacht dat AFC'34 hierdoor nog sterker gaat worden met zowel de eerste teams als de teams in de breedte. En ik verwacht dat we een nog sterkere aantrekkingskracht op talenten uit de omgeving gaan krijgen.’’

Barry Vredeveld is sinds enige maanden de keeperstrainer van de selectie-doelmannen en zal ook komend seizoen keepers als Joey Wiese en Mike Wesselink (nog) beter trachten te maken. Vredeveld:,,Laat ik voorop stellen dat ik het een gezellige avond vond en de gelegenheid heb gekregen nader kennis te kunnen maken met de overige trainers. Komend seizoen ga ik weer verder met het trainen van de keepers van de selectie senioren. Daar zit veel kwaliteit en potentie in. Ik hoop dan ook een positieve bijdrage te kunnen leveren aan de ontwikkeling van de club waarbij onderlinge communicatie onontbeerlijk is.’’

Ook Mike Langedijk, de huidige trainer/coach van AFC'34 D1, is enthousiast. ,,Ik heb net als de andere trainers het doel om spelers beter te maken en samen succes te hebben. Mijn functie houdt in dat ik verantwoordelijk ben voor de ontwikkeling van de D1. De BBQ was zeer geslaagd. Op zo'n avond zie je hoe hecht we als groep zijn en dat we veel voor elkaar over hebben. Het nieuwe opleidingsplan sta ik volledig achter; alle credits voor Robin de Haan en Nick Geurtsen. Geen onderscheid meer binnen de verenging, iedereen gelijk en het voetbalniveau samen omhoog brengen. Ik hoop dat we volgend jaar met z’n alle succes hebben. En dat we met deze mooie club stappen omhoog kunnen maken.’’

Positief gevoel
Dan komt Dennis Zwagerman aan het woord, aankomend seizoen hoofdtrainer/coach onder 17 en momenteel samen met Matthias Pepping de staf van AFC'34 B1:,,Het is een geslaagde avond, mooi om met alle trainers van de club bij elkaar te zijn en af te trappen richting volgend seizoen. Hoofdtrainer zondag 1 tot trainer van de AFC'34 voetbalschool, iedereen sprak met elkaar en wisselde informatie uit. Ook het bestuur is aanwezig en dat geeft een positief gevoel bij de trainers en een blijk van waardering. Mijn rol binnen de club is aankomend seizoen Hoofdtrainer/coach van AFC'34 B1, dus de groep onder 17.''

,,Daarnaast ben ik organisator van het AFC'34 Twin Games Toernooi en ondersteun ik Robin en Nick in het meedenken van ons nieuw jeugdplan en het blijven vernieuwen van nieuwe ontwikkelingen in de voetbalwereld. Ga mijn zesde seizoen in als jeugdtrainer/coach bij AFC'34.’’ Over het nieuwe plan is Dennis enthousiast:,,Ben onwijs positief over ons nieuw jeugdplan, een nieuwe stap om nog meer eigen jeugd te ontwikkelen ieder op zijn en/of haar eigen niveau! Over een aantal jaar zullen wij hier onwijs veel resultaat van merken bij elke AFC'34 speler in zijn en/of haar voetbalkwaliteiten. Wij zullen als club hiermee groeien en onze visie en missie blijven uitspreken en achter na gaan. Wij zullen als club op weg gaan naar de beste club uit de regio, dus voor de gehele jeugd!’’

Aan een andere tafel zit Frank Buis met Tony Numan, de trainers van AFC'34 1 (zat.). Een slecht moment, want de ploeg is net gedegradeerd naar de vierde klasse. Toch is Frank realistisch en kijkt hij met volle moed vooruit:,,Uiteraard ben ik nog ziek en teleurgesteld van het feit dat we zijn gedegradeerd. Maar uiteindelijk sta je altijd waar je hoort te staan en met 21 nederlagen is degradatie die plaats. Desalniettemin ga ik nog een jaar door; dan maar in de 4de klasse weer bovenin meedraaien en voor een nieuwe plek in de derde klasse strijden. Ik vind de opzet waar we bij AFC'34 mee bezig zijn heel positief. Zoals de aandacht verdeeld gaat worden met een betaalde trainer van hoog naar laag. Een prima zet dat de onderkant ook de juiste aandacht krijgt. Hier gaat de club op langer termijn weer zijn vruchten van plukken.''

,,Nu het tweede team er niet meer is zullen er jonge spelers dusdanig begeleid en voorbereid moeten worden, dat ze ook in zaterdag 1 terecht kunnen om zo daarna alsnog een stap hoger kunnen of in zaterdag 1 op een leuk niveau kunnen blijven spelen. Dan is het wel van belang dat wij zo snel mogelijk terug keren naar de derde klasse, want de vierde klasse is voor de meeste niet interessant genoeg. De opzet van deze avond vind ik heel goed; alle trainers bij elkaar prima en goed voor het geheel. Elkaar even spreken en dingen met elkaar afspreken doe je op dit soort bijeenkomsten. Normaal spreken de jeugdtrainers de eerste elftal-trainers alleen even op de gang en meer niet. Ook goed dat alle leden van het bestuur hierbij waren we moeten het toch met z'n allen doen.’’

Een ander inmiddels bekend gezicht is Max Fabricius:,,Ik word E1 trainer en doe drie activiteiten bij de voetbalschool. Het is een zeer gezellige avond. Dat we een grote, maar goede groep hebben qua trainers staf etc. Wij zijn de enige met zo'n plan en daar onderscheiden we ons in tegenover andere clubs. Wat ons speciaal maakt is o.a. de saamhorigheid.''

Nieuwkomer
Bastiaan Schaasberg is een nieuwkomer bij AFC'34. ,,Mijn rol voor volgend jaar is trainer bij de voetbalschool van AFC'34, waar ik ga helpen bij het f/e/d blok. Wat ik goed hieraan vind is dat er niet alleen de focus wordt gelegd op de selectieteams. De avond bij AFC'34 voor de bbq vond ik heel gezellig! Nog nooit eerder gehad dus was een leuke binnenkomer!''

Raymond van der Meijden, trainer/coach van de zondag B1, was helaas niet aanwezig op de bijeenkomst, maar blikt wel naderhand vooruit:,,Ik en zeer content met ons nieuwe voetbalplan!Robin en Nick hebben het afgelopen jaar hard gewerkt aan ons nieuwe voetbalplan en dat is te zien. Zij hebben beleidsmedewerkers, trainers, leiders en ouders betrokken bij de totstandkoming hiervan, en deze betrokkenheid van eenieder zal voor draagvlak zorgen van ons nieuwe voetbalplan.''

,,Één van de aspecten binnen ons nieuwe voetbalplan die mij als trainer/coach het meeste aanspreekt, is dat er binnen het nieuwe opleidingsjaarplan in plaats van 4 weken nu 2 weken achtereen wordt gewerkt aan een bepaalde fase binnen het aanvallen, verdedigen en omschakelen. Hierdoor zal er in mijn ogen meer plezier ervaring zijn voor de spelers en zullen wij de spelers beter kunnen ontwikkelen. Ik kijk dan ook uit naar het nieuwe seizoen, waarbij wij met een sterke groep trainers elkaar en de spelers met het nieuwe voetbalplan weer beter kunnen doorontwikkelen en elke dag de kans hebben om beter te worden!''

Het laatste woord is aan Nick Geurtsen zelf:,,De komende beleidsverandering zal ten goede komen van de hele vereniging. Geen onderscheid tussen selectie en niet selectie, maar een voetbalopleiding met volop aandacht voor ieder zijn voetbaldroom onder het mom van elke dag de kans om beter te worden. Met een zeer betrokken en kundige groep trainers zullen we de komende jaren echt aan de weg gaan timmeren. AFC'34 wordt voor iedereen de club om te voetballen.''

Rond half elf ging ieder weer zijn eigen weg. Een perfecte, gezellige, smaakvolle en inspirerende avond zat erop!

Gerard Klaver

Hieronder een foto-impressie van de contract-ondertekeningen van vele trainers, gemaakt door fotograaf Luciënne van der Stouwe:

az

az2

az3

az4

az5

az6

az7

az8

az9

az10

az11

az12

az13

az14

az15

az16

az18

az19

 

Sportpark

Secretariaat

Volg ons ook op