AFC-LOGO-OK-1-small 

Foto's uit de oude doos (13)

maandag, 29 september 2014,

In deze rubriek deze keer een foto en een artikel die we aangeleverd kregen door Dick Veel (van Kolping Boys). Op de foto staat een groep Alkmaarse voetballers die in 1959 op het oude complex van RKAFC aan de Westerweg een vriendschappelijk wedstrijd speelden ten bate van de bouw van de Don Boscokerk.

 

Een van de teams bestond geheel uit leden van de familie Tijm, een familie die zijn sporen heeft verdiend binnen onze vereniging. In de jaren '50 maakten twee Tijmen, Henk en Siem, de overgang van RKAFC naar de profs van Alkmaar '54 (later AZ). Een andere bekende Tijm die binnen AFC zijn sporen heeft verdiend is Jan Tijm. Jan is ooit benoemd tot erelid van onze vereniging. Helaas is nog onbekend in welk jaar Jan deze eretitel heeft ontvangen. Mocht u meer weten, we houden ons aanbevolen. 

 

Hieronder staat tevens een artikel uit het boekje "Ik was erbij" uit 2008.  In dit artikel staat meer informatie over de zogenaamde Don Boscowedstrijden uit 1957, 1958 en 1959. 

 

Gerard Krom, krom1@chello.nl

 

1959 Don Boscowedstrijden 1

 

1959 Don Boscowedstrijden 2

 

1959 Don Boscowedstrijden 3

 

1959 Don Boscowedstrijden 4

 

 

 

 

Sportpark

Secretariaat

Volg ons ook op